APT15DQ100BCTG
APT15DQ100BCTG Microchip Technology
6647-apt15dq100bctg-datasheet
Виробник: Microchip Technology
Description: DIODE ARRAY GP 1000V 15A TO247
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 235 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A
Supplier Device Package: TO-247 [B]
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1000 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 3 V @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1000 V
на замовлення 1190 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE ARRAY GP 1000V 15A TO247, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 235 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A, Supplier Device Package: TO-247 [B], Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1000 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 3 V @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1000 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APT15DQ100BCTG APT15DQ100BCTG Виробник : Microchip Technology APT15D100BCT_G__B-3444462.pdf Rectifiers FRED DQ 1000 V 15 A TO-247
на замовлення 807 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
APT15DQ100BCTG APT15DQ100BCTG Виробник : Microchip / Microsemi 6647-apt15dq100bctg-datasheet Rectifiers FG, FRED, 1000V, TO-247, RoHS