APT15DQ120BHBG
APT15DQ120BHBG Microchip Technology
132585-apt15dq120bhbg-datasheet
Виробник: Microchip Technology
Description: DIODE GEN PURP 1.2KV 15A TO247-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 240 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 15A
Supplier Device Package: TO-247-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 3.5 V @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1200 V
на замовлення 101 шт:
Написати відгук
Description: DIODE GEN PURP 1.2KV 15A TO247-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 240 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 15A, Supplier Device Package: TO-247-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 3.5 V @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1200 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APT15DQ120BHBG APT15DQ120BHBG Виробник : Microchip Technology APT2x61_60DQ120J_D-3500494.pdf Rectifiers FRED DQ 1200 V 15 A TO-247