APT15DQ120KGVAO
APT15DQ120KGVAO Microchip Technology
Виробник: Microchip Technology
Description: FRED DQ 1200 V 15 A TO-220
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 240 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 15A
Supplier Device Package: TO-220-2
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Grade: Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 3.3 V @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1200 V
Qualification: AEC-Q101
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FRED DQ 1200 V 15 A TO-220, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 240 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 15A, Supplier Device Package: TO-220-2, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Grade: Automotive, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 3.3 V @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1200 V, Qualification: AEC-Q101.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APT15DQ120KGVAO APT15DQ120KGVAO Виробник : Microchip Technology Microsemi_APT15DQ120KG_Ultrafast_Soft_Recovery_Rec-3478958.pdf Rectifiers FRED DQ 1200 V 15 A TO-220