APT15GT60BRG
APT15GT60BRG Microchip Technology
6681-apt15gt60brg-datasheet
Виробник: Microchip Technology
Description: IGBT 600V 42A 184W TO247
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.5V @ 15V, 15A
Supplier Device Package: TO-247 [B]
IGBT Type: NPT
Td (on/off) @ 25°C: 6ns/105ns
Switching Energy: 150µJ (on), 215µJ (off)
Test Condition: 400V, 15A, 10Ohm, 15V
Gate Charge: 75 nC
Part Status: Active
Current - Collector (Ic) (Max): 42 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 45 A
Power - Max: 184 W
Написати відгук
Description: IGBT 600V 42A 184W TO247, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.5V @ 15V, 15A, Supplier Device Package: TO-247 [B], IGBT Type: NPT, Td (on/off) @ 25°C: 6ns/105ns, Switching Energy: 150µJ (on), 215µJ (off), Test Condition: 400V, 15A, 10Ohm, 15V, Gate Charge: 75 nC, Part Status: Active, Current - Collector (Ic) (Max): 42 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 45 A, Power - Max: 184 W.
Інші пропозиції APT15GT60BRG
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APT15GT60BRG Виробник : Microchip Technology APT15GT60BR_G__D-1593772.pdf IGBT Transistors FG, IGBT, 600V, 15A, TO-247, RoHS