APTGLQ150A120TG Microchip Technology
136239-aptglq150a120tg-datasheet
Виробник: Microchip Technology
Description: IGBT MODULE 1200V 250A 750W SP4
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: Half Bridge
Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ)
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 150A
NTC Thermistor: Yes
Supplier Device Package: SP4
IGBT Type: Trench Field Stop
Current - Collector (Ic) (Max): 250 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V
Power - Max: 750 W
Current - Collector Cutoff (Max): 100 µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 8.8 nF @ 25 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT MODULE 1200V 250A 750W SP4, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: Half Bridge, Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ), Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 150A, NTC Thermistor: Yes, Supplier Device Package: SP4, IGBT Type: Trench Field Stop, Current - Collector (Ic) (Max): 250 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V, Power - Max: 750 W, Current - Collector Cutoff (Max): 100 µA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 8.8 nF @ 25 V.