APTGT75A60T1G
APTGT75A60T1G Microchip / Microsemi
High-Voltage-Power-Discretes-and-Modules-Brochure-00003052.pdf
Виробник: Microchip / Microsemi
IGBT Modules CC8061
на замовлення 21 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT MODULE 600V 100A 250W SP1, Packaging: Bulk, Package / Case: SP1, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: Half Bridge, Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ), Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.9V @ 15V, 75A, NTC Thermistor: Yes, Supplier Device Package: SP1, IGBT Type: Trench Field Stop, Current - Collector (Ic) (Max): 100 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Power - Max: 250 W, Current - Collector Cutoff (Max): 250 µA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 4.62 nF @ 25 V.
Інші пропозиції APTGT75A60T1G
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APTGT75A60T1G APTGT75A60T1G Виробник : Microchip Technology High-Voltage-Power-Discretes-and-Modules-Brochure-00003052.pdf Description: IGBT MODULE 600V 100A 250W SP1
Packaging: Bulk
Package / Case: SP1
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: Half Bridge
Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ)
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.9V @ 15V, 75A
NTC Thermistor: Yes
Supplier Device Package: SP1
IGBT Type: Trench Field Stop
Current - Collector (Ic) (Max): 100 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Power - Max: 250 W
Current - Collector Cutoff (Max): 250 µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 4.62 nF @ 25 V