Продукція > KYOCERA AVX > APZ0609271M016R
APZ0609271M016R
APZ0609271M016R KYOCERA AVX
apz-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Aluminium Organic Polymer Capacitors 16V 270uF 2000Hours ESR=25mOhms 20%
на замовлення 188 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 16V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.386" (9.80mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 130 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.6 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APZ0609271M016R APZ0609271M016R Виробник : KYOCERA AVX apz-series.pdf Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 16V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.386" (9.80mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 130 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.6 A @ 100 kHz
товару немає в наявності
APZ0609271M016R APZ0609271M016R Виробник : KYOCERA AVX APZ.pdf Category: SMD Polymer Capacitors
Description: Capacitor: polymer; H: 9.3mm; 270uF; 16VDC; 2.6A; SMD; ESR: 25mΩ; APZ
Type of capacitor: polymer
Mounting: SMD
Capacitance: 270µF
Operating voltage: 16V DC
Body dimensions: Ø6.3x9.3mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...105°C
Manufacturer series: APZ
Height: 9.3mm
Diameter: 6.3mm
Roll diameter max.: 380mm
ESR value: 25mΩ
Operating current: 2.6A