AQF1000-48S
AQF1000-48S ARCH Electronics Corp
3550_AQF1000.pdf
Виробник: ARCH Electronics Corp
Description: 1000W AC/DC Converter, 48V Out
Power (Watts): 1000W
Features: Universal Input
Packaging: Retail Package
Size / Dimension: 7.66" L x 4.02" W x 1.62" H (194.6mm x 102.1mm x 41.1mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 93%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4.3 kV
Standard Number: 62368-1
Current - Output 1: 20.84 A
на замовлення 100 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 1000W AC/DC Converter, 48V Out, Power (Watts): 1000W, Features: Universal Input, Packaging: Retail Package, Size / Dimension: 7.66" L x 4.02" W x 1.62" H (194.6mm x 102.1mm x 41.1mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 93%, Voltage - Output 1: 48V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4.3 kV, Standard Number: 62368-1, Current - Output 1: 20.84 A.