AQF700-24S
AQF700-24S ARCH Electronics Corp
AQF700
Виробник: ARCH Electronics Corp
Description: AC/DC CONVERTER 24V 700W
Packaging: Box
Power (Watts): 700W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Standby Output, Universal Input
Size / Dimension: 6.70" L x 3.66" W x 1.61" H (170.2mm x 93.0mm x 40.9mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Industrial, ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 91%
Voltage - Output 1: 24V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 62368-1
Current - Output 1: 29.16 A
на замовлення 100 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 24V 700W, Packaging: Box, Power (Watts): 700W, Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Standby Output, Universal Input, Size / Dimension: 6.70" L x 3.66" W x 1.61" H (170.2mm x 93.0mm x 40.9mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Industrial, ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 91%, Voltage - Output 1: 24V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 62368-1, Current - Output 1: 29.16 A.