ARCV60-24S
ARCV60-24S ARCH Electronics Corp
ARCV60
Виробник: ARCH Electronics Corp
Description: 60W AC-DC ITE Power Module, Univ
Package / Case: 4-DIP Module
Size / Dimension: 2.92" L x 1.85" W x 0.91" H (74.2mm x 47.0mm x 23.1mm)
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 90 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 5A
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Power (Watts): 60 W
Написати відгук
Description: 60W AC-DC ITE Power Module, Univ, Features: Universal Input, Packaging: Case, Package / Case: 4-DIP Module, Size / Dimension: 2.92" L x 1.85" W x 0.91" H (74.2mm x 47.0mm x 23.1mm), Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 90 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 90%, Current - Output (Max): 5A, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Active, Power (Watts): 60 W, Number of Outputs: 1, Standard Number: 60335-1; 62368-1.