ARF240E-24S
ARF240E-24S ARCH Electronics Corp
Виробник: ARCH Electronics Corp
Description: AC/DC CONVERTER 24V 240W
Power (Watts): 240W
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.10" L x 2.46" W x 1.54" H (104.1mm x 62.5mm x 39.1mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 80°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 93%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60950-1; 62368-1
Current - Output 1: 10 A
на замовлення 1 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 24V 240W, Power (Watts): 240W, Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 4.10" L x 2.46" W x 1.54" H (104.1mm x 62.5mm x 39.1mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -30°C ~ 80°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 93%, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60950-1; 62368-1, Current - Output 1: 10 A.