ARF240O-12S
ARF240O-12S ARCH Electronics Corp
Виробник: ARCH Electronics Corp
Description: AC/DC CONVERTER 12V 160W
Power (Watts): 160W (240W Forced Air)
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.02" L x 2.05" W x 1.09" H (102.1mm x 52.1mm x 27.7mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -30°C ~ 80°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 92.5%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60950-1; 62368-1
Current - Output 1: 20 A
на замовлення 5 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 12V 160W, Power (Watts): 160W (240W Forced Air), Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 4.02" L x 2.05" W x 1.09" H (102.1mm x 52.1mm x 27.7mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -30°C ~ 80°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 92.5%, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60950-1; 62368-1, Current - Output 1: 20 A.