ARF500E-48S
ARF500E-48S ARCH Electronics Corp
ARF500.pdf
Виробник: ARCH Electronics Corp
Description: AC/DC CONVERTER 48V 450W
Packaging: Box
Power (Watts): 450W
Size / Dimension: 5.11" L x 3.25" W x 2.45" H (129.8mm x 82.6mm x 62.2mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 91.5%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60950-1; 62368-1
Current - Output 1: 10.41 A
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 48V 450W, Packaging: Box, Power (Watts): 450W, Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input, Size / Dimension: 5.11" L x 3.25" W x 2.45" H (129.8mm x 82.6mm x 62.2mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 91.5%, Voltage - Output 1: 48V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60950-1; 62368-1, Current - Output 1: 10.41 A.