Продукція > VIKING > ARG02DTC1801
ARG02DTC1801
ARG02DTC1801 Viking
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thin film; SMD; 0402; 1.8kΩ; 62.5mW; ±0.5%; ARG; 50V
Mounting: SMD
Type of resistor: thin film
Operating temperature: -55...155°C
Power: 62.5mW
Tolerance: ±0.5%
Temperature coefficient: 25ppm/°C
Operating voltage: 50V
Max. overload voltage: 100V
Case - inch: 0402
Resistance: 1.8kΩ
Case - mm: 1005
Manufacturer series: ARG
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thin film; SMD; 0402; 1.8kΩ; 62.5mW; ±0.5%; ARG; 50V, Mounting: SMD, Type of resistor: thin film, Operating temperature: -55...155°C, Power: 62.5mW, Tolerance: ±0.5%, Temperature coefficient: 25ppm/°C, Operating voltage: 50V, Max. overload voltage: 100V, Case - inch: 0402, Resistance: 1.8kΩ, Case - mm: 1005, Manufacturer series: ARG.