Продукція > VIKING > ARG02DTC2701
ARG02DTC2701
ARG02DTC2701 Viking
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thin film; SMD; 0402; 2.7kΩ; 62.5mW; ±0.5%; ARG; 50V
Case - mm: 1005
Resistance: 2.7kΩ
Power: 62.5mW
Tolerance: ±0.5%
Operating voltage: 50V
Operating temperature: -55...155°C
Temperature coefficient: 25ppm/°C
Manufacturer series: ARG
Max. overload voltage: 100V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thin film; SMD; 0402; 2.7kΩ; 62.5mW; ±0.5%; ARG; 50V, Type of resistor: thin film, Mounting: SMD, Case - inch: 0402, Case - mm: 1005, Resistance: 2.7kΩ, Power: 62.5mW, Tolerance: ±0.5%, Operating voltage: 50V, Operating temperature: -55...155°C, Temperature coefficient: 25ppm/°C, Manufacturer series: ARG, Max. overload voltage: 100V.