Продукція > VIKING > ARG05DTC2700
ARG05DTC2700
ARG05DTC2700 Viking
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thin film; SMD; 0805; 270Ω; 0.125W; ±0.5%; ARG; 150V
Case - mm: 2012
Resistance: 270Ω
Power: 0.125W
Tolerance: ±0.5%
Operating voltage: 150V
Temperature coefficient: 25ppm/°C
Max. overload voltage: 300V
Manufacturer series: ARG
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...155°C
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thin film; SMD; 0805; 270Ω; 0.125W; ±0.5%; ARG; 150V, Type of resistor: thin film, Case - inch: 0805, Case - mm: 2012, Resistance: 270Ω, Power: 0.125W, Tolerance: ±0.5%, Operating voltage: 150V, Temperature coefficient: 25ppm/°C, Max. overload voltage: 300V, Manufacturer series: ARG, Mounting: SMD, Operating temperature: -55...155°C.