ARS1012J PANASONIC
Виробник: PANASONIC
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 500mA
Contacts configuration: SPDT
Leads: for PCB
Electrical life: 300000 cycles
Operating temperature: -40...70°C
Rated coil voltage: 12V DC
Contact resistance: 100Ω
Coil resistance: 720Ω
Mechanical durability: 5000000 cycles
Type of relay: electromagnetic
Contact material: gold
Relay variant: miniature; monostable
Manufacturer series: RS
Mounting: THT
Operate time: 10ms
DC contacts rating @R: 0.01A / 24V DC
Body dimensions: 14x8.6x7.2mm
Coil current: 16.7mA
Coil power consumption: 200mW
Contact current max.: 0.5A
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 500mA, Contacts configuration: SPDT, Leads: for PCB, Electrical life: 300000 cycles, Operating temperature: -40...70°C, Rated coil voltage: 12V DC, Contact resistance: 100Ω, Coil resistance: 720Ω, Mechanical durability: 5000000 cycles, Type of relay: electromagnetic, Contact material: gold, Relay variant: miniature; monostable, Manufacturer series: RS, Mounting: THT, Operate time: 10ms, DC contacts rating @R: 0.01A / 24V DC, Body dimensions: 14x8.6x7.2mm, Coil current: 16.7mA, Coil power consumption: 200mW, Contact current max.: 0.5A.