AS6C1008-55SIN
AS6C1008-55SIN ALLIANCE MEMORY
3999922.pdf
Виробник: ALLIANCE MEMORY
Description: ALLIANCE MEMORY - AS6C1008-55SIN - SRAM, Asynchron, 1 Mbit, 128K x 8 Bit, SOP, 32 Pin(s), 2.7 V
tariffCode: 85423245
rohsCompliant: YES
IC-Montage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
IC-Gehäuse / Bauform: SOP
Speicherdichte: 1Mbit
MSL: -
usEccn: 3A991.b.2.a
Versorgungsspannung, nom.: 3V
Taktfrequenz, max.: -
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Versorgungsspannung, min.: 2.7V
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 32Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: No
Versorgungsspannung, max.: 5.5V
Betriebstemperatur, max.: 85°C
SRAM: Asynchron
Speicherkonfiguration: 128K x 8 Bit
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 536 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ALLIANCE MEMORY - AS6C1008-55SIN - SRAM, Asynchron, 1 Mbit, 128K x 8 Bit, SOP, 32 Pin(s), 2.7 V, tariffCode: 85423245, rohsCompliant: YES, IC-Montage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, IC-Gehäuse / Bauform: SOP, Speicherdichte: 1Mbit, MSL: -, usEccn: 3A991.b.2.a, Versorgungsspannung, nom.: 3V, Taktfrequenz, max.: -, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Versorgungsspannung, min.: 2.7V, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 32Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: No, Versorgungsspannung, max.: 5.5V, Betriebstemperatur, max.: 85°C, SRAM: Asynchron, Speicherkonfiguration: 128K x 8 Bit, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Tray
Package / Case: 32-SOIC (0.445", 11.30mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Size: 1Mbit
Memory Type: Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Technology: SRAM - Asynchronous
Memory Format: SRAM
Supplier Device Package: 32-SOP
Part Status: Active
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 6496 шт:
Кількість Ціна
AS6C1008-55SIN Виробник : ALLIANCE AS6C1008_Mar_2023V1.2.pdf Asynchronous SRAM, 1Mbit (128k x 8bit), 55ns, LLPow 5V , 2.7?5.5V, -40+85°C Alliance: AS6C1008-55SIN, AS6C1008-55SINTR (1000pcs/T&R) AS6C1008-55SIN Alliance PS1024/8/055 smd A
кількість в упаковці: 8 шт
на замовлення 72 шт:
Мінімальне замовлення: 8
на замовлення 51 шт:
товару немає в наявності
AS6C1008-55SIN AS6C1008-55SIN Виробник : Alliance Memory AS6C1008_Mar_2023V1.2.pdf SRAM 1Mb, 2.7V-5.5V, 55ns 128K x 8 Asynch SRAM
товару немає в наявності
AS6C100855SIN Виробник : Alliance Memory 1Mb, LP SRAM, 128K x 8, 27 - 55V, 32pin 450 mil SOP, 55ns, Industrial Temp
Description: IC: SRAM memory; 1MbSRAM; 128kx8bit; 2.7÷5.5V; 55ns; SOP32; 450mils
Operating voltage: 2.7...5.5V
IC width: 450mils
Kind of memory: asynchronous; SRAM
Case: SOP32
Integrated circuit features: LPC
Kind of interface: parallel
Mounting: SMD
Type of integrated circuit: SRAM memory
Operating temperature: -40...85°C