AS6C2016-55ZIN
AS6C2016-55ZIN Alliance Memory, Inc.
AS6C2016.pdf
Виробник: Alliance Memory, Inc.
Description: IC SRAM 2MBIT PARALLEL 44TSOP II
Packaging: Tray
Package / Case: 44-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Size: 2Mbit
Memory Type: Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Technology: SRAM - Asynchronous
Memory Format: SRAM
Supplier Device Package: 44-TSOP II
Part Status: Active
Write Cycle Time - Word, Page: 55ns
Memory Interface: Parallel
Access Time: 55 ns
Memory Organization: 128K x 16
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 1621 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC SRAM 2MBIT PARALLEL 44TSOP II, Packaging: Tray, Package / Case: 44-TSOP (0.400", 10.16mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Size: 2Mbit, Memory Type: Volatile, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Technology: SRAM - Asynchronous, Memory Format: SRAM, Supplier Device Package: 44-TSOP II, Part Status: Active, Write Cycle Time - Word, Page: 55ns, Memory Interface: Parallel, Access Time: 55 ns, Memory Organization: 128K x 16, DigiKey Programmable: Not Verified.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AS6C2016-55ZIN AS6C2016-55ZIN Виробник : Alliance Memory AllianceMemory_2M_LPSRAM_AS6C201620May202021_v1.1_May2021.pdf SRAM 2M, 3.3V, 55ns 128K x 16 Asyn SRAM