AS6C4008-55PCN
AS6C4008-55PCN ALLIANCE MEMORY
AS6C4008.pdf Alliance_Selection_Guide _Print2025.pdf
Виробник: ALLIANCE MEMORY
Category: Parallel SRAM memories - integ. circ.
Description: IC: SRAM memory; 4MbSRAM; 512kx8bit; 2.7÷5V; 55ns; DIP32; parallel
Type of integrated circuit: SRAM memory
Kind of memory: asynchronous; SRAM
Memory: 4Mb SRAM
Memory organisation: 512kx8bit
Access time: 55ns
Case: DIP32
Kind of interface: parallel
Mounting: THT
Operating temperature: 0...70°C
Operating voltage: 2.7...5V
Integrated circuit features: LPC
IC width: 600mils
на замовлення 122 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ALLIANCE MEMORY - AS6C4008-55PCN - SRAM, Asynchron, 4 Mbit, 512K x 8 Bit, DIP, 32 Pin(s), 2.7 V, tariffCode: 85423245, rohsCompliant: YES, IC-Montage: Durchsteckmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, IC-Gehäuse / Bauform: DIP, Speicherdichte: 4Mbit, MSL: -, usEccn: 3A991.b.2.a, Versorgungsspannung, nom.: 3V, Taktfrequenz, max.: -, Betriebstemperatur, min.: 0°C, Versorgungsspannung, min.: 2.7V, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 32Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: No, Versorgungsspannung, max.: 5.5V, Betriebstemperatur, max.: 70°C, SRAM: Asynchron, Speicherkonfiguration: 512K x 8 Bit, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 504 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
AS6C4008-55PCN AS6C4008-55PCN Виробник : ALLIANCE MEMORY 1911297.pdf Description: ALLIANCE MEMORY - AS6C4008-55PCN - SRAM, Asynchron, 4 Mbit, 512K x 8 Bit, DIP, 32 Pin(s), 2.7 V
tariffCode: 85423245
rohsCompliant: YES
IC-Montage: Durchsteckmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
IC-Gehäuse / Bauform: DIP
Speicherdichte: 4Mbit
MSL: -
usEccn: 3A991.b.2.a
Versorgungsspannung, nom.: 3V
Taktfrequenz, max.: -
Betriebstemperatur, min.: 0°C
Versorgungsspannung, min.: 2.7V
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 32Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: No
Versorgungsspannung, max.: 5.5V
Betriebstemperatur, max.: 70°C
SRAM: Asynchron
Speicherkonfiguration: 512K x 8 Bit
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 94 шт:
Мінімальне замовлення: 2
Packaging: Tube
Package / Case: 32-DIP (0.600", 15.24mm)
Mounting Type: Through Hole
Memory Size: 4Mbit
Memory Type: Volatile
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Technology: SRAM - Asynchronous
Memory Format: SRAM
Supplier Device Package: 32-PDIP
Part Status: Active
Write Cycle Time - Word, Page: 55ns
Memory Interface: Parallel
Access Time: 55 ns
Memory Organization: 512K x 8
DigiKey Programmable: Not Verified
кількість в упаковці: 13 шт
на замовлення 109 шт:
Мінімальне замовлення: 13
AS6C4008-55PCN Виробник : Alliance Memory, Inc. Alliance_Selection_Guide_Print_02042026.pdf SRAM Chip Async Single 3V 4M-bit 512K x 8 55ns 32-Pin PDIP Tube
на замовлення 949 шт:
Мінімальне замовлення: 24
AS6C4008-55PCN Виробник : ALLIANCE Alliance_Selection_Guide_Print_02042026.pdf IC SRAM 4M(512K x 8) 55NS 2.7.. 5.5 V 32DIP
на замовлення 20 шт:
термін постачання 2-3 дні (днів)
AS6C4008-55PCN Виробник : Alliance Semiconductor Alliance_Selection_Guide_Print_02042026.pdf SRAM 512K#8 55ns, 2,7...5,5V, low power 30мА/20мА, 0...+70, PDIP Група товару: Мікросхеми пам'яті Од. вим: шт
товару немає в наявності
AS6C400855PCN Виробник : Alliance Memory LP SRAM, 4Mb, 512K x 8, 27 - 55V, 32pin 600mil DIP, 55ns, Commercial Temp