Продукція > KYOCERA AVX > AU016D104KA72A
AU016D104KA72A
AU016D104KA72A KYOCERA AVX
AU_Series_DS.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.1UF 6.3V X5R 0201
Tolerance: ±10%
Features: Gold Flash Termination
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 6.3V
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Part Status: Obsolete
Capacitance: 0.1 µF
Написати відгук
Description: CAP CER 0.1UF 6.3V X5R 0201, Tolerance: ±10%, Features: Gold Flash Termination, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 6.3V, Package / Case: 0201 (0603 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Part Status: Obsolete, Capacitance: 0.1 µF.
Інші пропозиції AU016D104KA72A
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AU016D104KA72A AU016D104KA72A Виробник : AVX AU-Series-1109227.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 6.3V .1uF X5R 0201 10% Tol HI TEMP