AW24MCHL-HR
AW24MCHL-HR Artaflex Inc.
AW24MxxL.pdf
Виробник: Artaflex Inc.
Description: RF TXRX MOD ISM>1GHZ CHIP SMD
Packaging: Tray
Package / Case: Module
Sensitivity: -97dBm
Mounting Type: Surface Mount
Frequency: 2.4GHz
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Voltage - Supply: 2.4V ~ 3.6V
Power - Output: 4dBm
Data Rate: 1Mbps
Current - Receiving: 18.4mA ~ 21.2mA
Current - Transmitting: 20.8mA ~ 34.1mA
Antenna Type: Integrated, Chip
Utilized IC / Part: CYRF7936
Modulation: DSSS, GFSK
RF Family/Standard: General ISM > 1GHz