AW24RUH-H2-AA Artaflex Inc.
Виробник: Artaflex Inc.
Description: RF TXRX MOD ISM>1GHZU.FL TH
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Sensitivity: -93dBm
Mounting Type: Through Hole
Frequency: 2.4GHz
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Voltage - Supply: 2.5V ~ 3.6V
Power - Output: 21dBm
Data Rate: 1Mbps
Current - Receiving: 20mA ~ 23mA
Current - Transmitting: 195mA
Antenna Type: Antenna Not Included, U.FL
Utilized IC / Part: CYRF7936
Modulation: DSSS, GFSK
RF Family/Standard: General ISM > 1GHz