Продукція > PULSE ELECTRONICS > AWCS001610083N6K00
AWCS001610083N6K00
AWCS001610083N6K00 Pulse Electronics
AWCS_Series.pdf
Виробник: Pulse Electronics
Description: INDUCTOR RF
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.040" W (1.60mm x 1.02mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 63mOhm Max
Q @ Freq: 22 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant: 5.9GHz
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 250 MHz
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.040" (1.02mm)
Inductance: 3.6 nH
Current Rating (Amps): 700 mA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: INDUCTOR RF, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.040" W (1.60mm x 1.02mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 63mOhm Max, Q @ Freq: 22 @ 250MHz, Frequency - Self Resonant: 5.9GHz, Ratings: AEC-Q200, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 250 MHz, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.040" (1.02mm), Inductance: 3.6 nH, Current Rating (Amps): 700 mA.