Продукція > PULSE ELECTRONICS > AWCS002317151R0K00
AWCS002317151R0K00
AWCS002317151R0K00 Pulse Electronics
AWCS_Series.pdf
Виробник: Pulse Electronics
Description: INDUCTOR RF
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.093" L x 0.068" W (2.35mm x 1.73mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 2.5Ohm Max
Q @ Freq: 20 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant: 100MHz
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 25 MHz
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.060" (1.52mm)
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 170 mA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: INDUCTOR RF, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.093" L x 0.068" W (2.35mm x 1.73mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 2.5Ohm Max, Q @ Freq: 20 @ 50MHz, Frequency - Self Resonant: 100MHz, Ratings: AEC-Q200, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 25 MHz, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.060" (1.52mm), Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 170 mA.