Продукція > PULSE ELECTRONICS > AWCS0023171556NG00
AWCS0023171556NG00
AWCS0023171556NG00 Pulse Electronics
AWCS0023171556NG00
Виробник: Pulse Electronics
Description: INDUCTOR RF
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.093" L x 0.068" W (2.35mm x 1.73mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 340mOhm Max
Q @ Freq: 60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant: 1.55GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 200 MHz
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.060" (1.52mm)
Inductance: 56 nH
Current Rating (Amps): 500 mA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: INDUCTOR RF, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.093" L x 0.068" W (2.35mm x 1.73mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 340mOhm Max, Q @ Freq: 60 @ 500MHz, Frequency - Self Resonant: 1.55GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 200 MHz, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.060" (1.52mm), Inductance: 56 nH, Current Rating (Amps): 500 mA.