AWHW-200-08RT12
AWHW-200-08RT12 Assmann WSW Components
ASS_7853_CO.pdf
Виробник: Assmann WSW Components
Description: DIN 41651 HEADER MALE THR 8PIN
Packaging: Tube
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 2A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 8
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Lock/Eject Hooks, Short
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: FLASH
Contact Shape: Rectangular
Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm)
Insulation Height: 0.240" (6.10mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA9T), Nylon 9T, Glass Filled
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating: 0.146" (3.70mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIN 41651 HEADER MALE THR 8PIN, Packaging: Tube, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 2A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 8, Number of Rows: 2, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Lock/Eject Hooks, Short, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Contact Shape: Rectangular, Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm), Insulation Height: 0.240" (6.10mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA9T), Nylon 9T, Glass Filled, Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Length - Mating: 0.146" (3.70mm).