Продукція > AW COIL > AWIM1005065D-R47MTF
AWIM1005065D-R47MTF
AWIM1005065D-R47MTF AW Coil
AWIM1005D%20Series%281%29-3a1affe.pdf
Виробник: AW Coil
Description: POWER INDUCTOR SMD 0.47uH; 1.7A
Tolerance: ±20%
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 175mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 1.85A
Inductance Frequency - Test: 1 µH
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm)
Inductance: 0.47 µH
Current Rating (Amps): 1.7 A
Написати відгук
Description: POWER INDUCTOR SMD 0.47uH; 1.7A, Tolerance: ±20%, Features: Molded Inductors, Molding Power Choke, Soft Saturation, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 175mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 1.85A, Inductance Frequency - Test: 1 µH, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm), Inductance: 0.47 µH, Current Rating (Amps): 1.7 A.