Продукція > AW COIL > AWIM252010D-100MTF
AWIM252010D-100MTF
AWIM252010D-100MTF AW Coil
AWIM252010D%20Series.pdf
Виробник: AW Coil
Description: FIXED IND 10UH 0.95A 560MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 560mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 1.3A
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 1008
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 0.95 A