Продукція > PULSE ELECTRONICS > AWVH002016103R3MH1
AWVH002016103R3MH1
AWVH002016103R3MH1 Pulse Electronics
AWVH_Series.pdf
Виробник: Pulse Electronics
Description: FIXED IND 3.3UH 800MA 0.38OHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0806 (2016 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 380mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 940mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 0806
Height - Seated (Max): 0.040" (1.02mm)
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 800 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 3.3UH 800MA 0.38OHM SM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0806 (2016 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 380mOhm, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 940mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 0806, Height - Seated (Max): 0.040" (1.02mm), Inductance: 3.3 µH, Current Rating (Amps): 800 mA.