Продукція > ZETTLER > AZ21501-1CET-12DEF
AZ21501-1CET-12DEF ZETTLER
AZ21501.pdf
Виробник: ZETTLER
Category: Power Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; 50A; max.300VAC; PCB
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 50A
Switched voltage: max. 30V DC; max. 300V AC
Relay variant: power
Manufacturer series: AZ21501
Mounting: PCB
Body dimensions: 32.5x27.6x20.5mm
AC contacts rating @R: 50A / 240V AC
Coil resistance: 96Ω
Contact material: AgSnO2
Coil power consumption: 1.5W
Operating temperature: -55...85°C
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Power Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; 50A; max.300VAC; PCB, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPDT, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 50A, Switched voltage: max. 30V DC; max. 300V AC, Relay variant: power, Manufacturer series: AZ21501, Mounting: PCB, Body dimensions: 32.5x27.6x20.5mm, AC contacts rating @R: 50A / 240V AC, Coil resistance: 96Ω, Contact material: AgSnO2, Coil power consumption: 1.5W, Operating temperature: -55...85°C.