B048F120T30-EB Vicor Corporation
Виробник: Vicor Corporation
Description: BCM BUS CONVERTER 12V 300W
Packaging: Tray
Voltage - Output: 12V
Voltage - Input: 38V ~ 55V
Current - Output: 25A
Contents: Board(s)
Frequency - Switching: 3.7MHz
Regulator Topology: Buck
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: B048F120T30
Supplied Contents: Board(s)
Main Purpose: DC/DC, Step Down
Outputs and Type: 1 Isolated Output
Part Status: Obsolete
Power - Output: 300 W
Написати відгук
Description: BCM BUS CONVERTER 12V 300W, Packaging: Tray, Voltage - Output: 12V, Voltage - Input: 38V ~ 55V, Current - Output: 25A, Contents: Board(s), Frequency - Switching: 3.7MHz, Regulator Topology: Buck, Board Type: Fully Populated, Utilized IC / Part: B048F120T30, Supplied Contents: Board(s), Main Purpose: DC/DC, Step Down, Outputs and Type: 1 Isolated Output, Part Status: Obsolete, Power - Output: 300 W.