B10BPHDSSLFSN
B10BPHDSSLFSN JST Corporation
ephd.pdf
Виробник: JST Corporation
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 10 POS 2mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Box
на замовлення 19815 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 747
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 10POS 2MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 10, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Detent Lock, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Natural, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm), Insulation Height: 0.256" (6.50mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Overall Contact Length: 0.291" (7.40mm), Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled, Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Length - Mating: 0.114" (2.90mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
B10B-PHDSS(LF)(SN) B10B-PHDSS(LF)(SN) Виробник : JST Corporation ephd.pdf Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 10 POS 2mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Box
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 742
Мінімальне замовлення: 39
Мінімальне замовлення: 424
B10B-PHDSS(LF)(SN) B10B-PHDSS(LF)(SN) Виробник : JST Sales America Inc. ePHD.pdf Description: CONN HEADER VERT 10POS 2MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 10
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Detent Lock
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Natural
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm)
Insulation Height: 0.256" (6.50mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Overall Contact Length: 0.291" (7.40mm)
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating: 0.114" (2.90mm)
Мінімальне замовлення: 9
на замовлення 480 шт:
B10B-PHDSS (LF)(SN) Виробник : JST Category: Raster signal connectors 2,00mm
Description: Connector: wire-board; plug; PIN: 10; PHD; Inom: 3A; 250V; straight
Body material: polyamide
Connector: plug
Contact material: copper alloy
Contact plating: tinned
Body colour: natural
Mechanical mounting: on PCBs
Manufacturer series: PHD
Connector variant: shrouded
Electrical mounting: THT
Flammability rating: UL94V-0
Type of connector: wire-board
Operating temperature: -25...85°C
Contacts pitch: 2.01mm
Maximum current: 3A
Current rating: 3A
Number of pins: 10
Rated voltage: 0.25kV
Connector pinout layout: 2x5
Spatial orientation: straight
Мінімальне замовлення: 500
B10B-PHDSS(LF)(SN) Виробник : JST Commercial ePHD.pdf Automotive Connectors PHD HEADER (TOP)
Мінімальне замовлення: 14
B10B-PHDSS(LF)(SN) Виробник : JST ePHD.pdf CONN HEADER TH 10POS 2mm Група товару: Розніми низьковольтного живлення Од. вим: шт
товару немає в наявності
B10B-PHDSS(LF)(SN) Виробник : JST Sales America Inc PHD_JST.pdf Роз'єм низьковольтного живлення 2-рядний, Вид = Вилка, Тип конт. = Штирьовий ("тато"), Крок, мм = 2, Тип монт. = на плату, В-нь між рядами = 2 мм,... Група товару: Роз'єми Корпус: DIP Од. вим: шт