B32560J1474J289
B32560J1474J289 EPCOS - TDK Electronics
MKT_B32560_564.pdf
Виробник: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.47UF 5% 100VDC 2DIP
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 2-DIP
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm)
Capacitance: 0.47 µF
Size / Dimension: 0.354" L x 0.134" W (9.00mm x 3.40mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP FILM 0.47UF 5% 100VDC 2DIP, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±5%, Package / Case: 2-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm), Capacitance: 0.47 µF, Size / Dimension: 0.354" L x 0.134" W (9.00mm x 3.40mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
B32560J1474J289 B32560J1474J289 Виробник : EPCOS / TDK MKT_B32560_564-1527270.pdf Film Capacitors 0.47UF 5% 100V FILM CAP POLY UNCOAT
товару немає в наявності
B32560J1474J289 B32560J1474J289 Виробник : TDK MKT_B32560_564.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polyethylene; 470nF; 100VDC; 63VAC; 9x6.1x3.4mm; THT
Type of capacitor: polyethylene
Capacitance: 0.47µF
Operating voltage: 63V AC; 100V DC
Tolerance: ±5%
Mounting: THT
Terminal pitch: 7.5mm
Kind of package: bulk
Operating temperature: -55...125°C
Body dimensions: 9x6.1x3.4mm