B37872K2153K062
B37872K2153K062 EPCOS - TDK Electronics
X7R%20Chip%20Cap.pdf
Виробник: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP CER 0.015UF 200V X7R 1206
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 200V
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.047" (1.20mm)
Capacitance: 0.015 µF
Написати відгук
Description: CAP CER 0.015UF 200V X7R 1206, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 200V, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.047" (1.20mm), Capacitance: 0.015 µF.