B41041A4337M EPCOS - TDK Electronics
B41041_B43041_Series.pdf
Виробник: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 390 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 252 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 315 mA @ 100 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 390 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 252 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 315 mA @ 100 kHz.
Інші пропозиції B41041A4337M
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
B41041A4337M B41041A4337M Виробник : EPCOS / TDK B41041_B43041_Series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 330 F 16V 8x11,5 SINGLE ENDED