B41041A7477M EPCOS - TDK Electronics
B41041_B43041_Series.pdf
Виробник: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 120 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 660 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 825 mA @ 100 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 120 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 660 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 825 mA @ 100 kHz.
Інші пропозиції B41041A7477M
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
B41041A7477M B41041A7477M Виробник : EPCOS / TDK B41041_B43041_Series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 470 F 35V 10x20 SINGLE ENDED