B41042A8127M EPCOS - TDK Electronics
B41042_Series_Rev_Jun2015.pdf
Виробник: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 120UF 20% 63V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 580 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 576.1 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 823 mA @ 100 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 120UF 20% 63V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 580 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 576.1 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 823 mA @ 100 kHz.