B41042A8827M EPCOS - TDK Electronics
B41042_Series_Rev_Jun2015.pdf
Виробник: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 820UF 20% 63V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm)
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 110 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.778 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.223 A @ 100 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 820UF 20% 63V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm), Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 110 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.778 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.223 A @ 100 kHz.