B41044A2688M
B41044A2688M EPCOS - TDK Electronics
B41044__B43044.pdf
Виробник: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 30 mOhms
Ripple Current @ High Frequency: 2.1 A @ 100 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 30 mOhms, Ripple Current @ High Frequency: 2.1 A @ 100 kHz.