Продукція > TDK > B41231A3569M000
B41231A3569M000
B41231A3569M000 TDK
B41231.pdf?ref_disty=digikey
Виробник: TDK
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 10VDC 56000uF 20% PVC 6mm Terminals
на замовлення 117 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 56000UF 20% 10V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Capacitance: 56000 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.31 A @ 120 Hz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
B41231A3569M000 B41231A3569M000 Виробник : EPCOS / TDK B41231.pdf?ref_disty=digikey Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 10VDC 56000uF 20% PVC 6mm Terminals
на замовлення 161 шт:
Кількість Ціна
B41231A3569M000 B41231A3569M000 Виробник : EPCOS - TDK Electronics B41231.pdf?ref_disty=digikey Description: CAP ALUM 56000UF 20% 10V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Capacitance: 56000 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.31 A @ 120 Hz