Продукція > TDK > B41689L8627Q003
B41689L8627Q003 TDK
Виробник: TDK
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 620uF; 63VDC; Ø16x35mm; Pitch: 10mm
Mounting: THT
Operating temperature: -55...150°C
Tolerance: -10...30%
Capacitance: 620µF
Terminal pitch: 10mm
Diameter: 16mm
Body dimensions: Ø16x35mm
Height: 35mm
ESR value: 34mΩ
Operating current: 5A
Operating voltage: 63V DC
Service life: 10000h
Leads: axial
Type of capacitor: electrolytic
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 620uF; 63VDC; Ø16x35mm; Pitch: 10mm, Mounting: THT, Operating temperature: -55...150°C, Tolerance: -10...30%, Capacitance: 620µF, Terminal pitch: 10mm, Diameter: 16mm, Body dimensions: Ø16x35mm, Height: 35mm, ESR value: 34mΩ, Operating current: 5A, Operating voltage: 63V DC, Service life: 10000h, Leads: axial, Type of capacitor: electrolytic.