Продукція > TDK > B41858C4688M009
B41858C4688M009 TDK
Виробник: TDK
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 6.8mF; 16VDC; Ø18x31.5mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 6.8mF
Operating voltage: 16V DC
Body dimensions: Ø18x31.5mm
Terminal pitch: 7.5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 5000h
Operating temperature: -55...105°C
Operating current: 3539mA
Height: 31.5mm
Diameter: 18mm
Leads: radial
Kind of capacitor: low ESR
ESR value: 21mΩ
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 6.8mF; 16VDC; Ø18x31.5mm, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Capacitance: 6.8mF, Operating voltage: 16V DC, Body dimensions: Ø18x31.5mm, Terminal pitch: 7.5mm, Tolerance: ±20%, Service life: 5000h, Operating temperature: -55...105°C, Operating current: 3539mA, Height: 31.5mm, Diameter: 18mm, Leads: radial, Kind of capacitor: low ESR, ESR value: 21mΩ.