Продукція > TDK > B41858G8337M008
B41858G8337M008 TDK
Виробник: TDK
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 330uF; 63VDC; Ø12.5x20mm; Pitch: 5mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 330µF
Operating voltage: 63V DC
Body dimensions: Ø12.5x20mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...105°C
Height: 20mm
Diameter: 12.5mm
Operating current: 876mA
Service life: 5000h
Leads: radial
Terminal pitch: 5mm
ESR value: 169mΩ
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 330uF; 63VDC; Ø12.5x20mm; Pitch: 5mm, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Capacitance: 330µF, Operating voltage: 63V DC, Body dimensions: Ø12.5x20mm, Tolerance: ±20%, Operating temperature: -55...105°C, Height: 20mm, Diameter: 12.5mm, Operating current: 876mA, Service life: 5000h, Leads: radial, Terminal pitch: 5mm, ESR value: 169mΩ.