Продукція > TDK > B41866C4688M000
B41866C4688M000 TDK
Виробник: TDK
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 6.8mF; 16VDC; Ø18x40mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 6.8mF
Operating voltage: 16V DC
Body dimensions: Ø18x40mm
Terminal pitch: 7.5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 3000h
Operating temperature: -55...125°C
Operating current: 4244mA
Height: 40mm
Diameter: 18mm
Leads: radial
Kind of capacitor: low ESR
ESR value: 19mΩ
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 6.8mF; 16VDC; Ø18x40mm; ±20%, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Capacitance: 6.8mF, Operating voltage: 16V DC, Body dimensions: Ø18x40mm, Terminal pitch: 7.5mm, Tolerance: ±20%, Service life: 3000h, Operating temperature: -55...125°C, Operating current: 4244mA, Height: 40mm, Diameter: 18mm, Leads: radial, Kind of capacitor: low ESR, ESR value: 19mΩ.