Продукція > TDK > B41895G5478M000
B41895G5478M000 TDK
Виробник: TDK
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 4.7mF; 25VDC; Ø18x31.5mm; ±20%; 5000h
Leads: radial
Mounting: THT
Body dimensions: Ø18x31.5mm
Operating temperature: -40...125°C
Diameter: 18mm
Type of capacitor: electrolytic
Capacitance: 4.7mF
Terminal pitch: 7.5mm
ESR value: 25mΩ
Height: 31.5mm
Tolerance: ±20%
Operating current: 3.39A
Operating voltage: 25V DC
Service life: 5000h
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 4.7mF; 25VDC; Ø18x31.5mm; ±20%; 5000h, Leads: radial, Mounting: THT, Body dimensions: Ø18x31.5mm, Operating temperature: -40...125°C, Diameter: 18mm, Type of capacitor: electrolytic, Capacitance: 4.7mF, Terminal pitch: 7.5mm, ESR value: 25mΩ, Height: 31.5mm, Tolerance: ±20%, Operating current: 3.39A, Operating voltage: 25V DC, Service life: 5000h.