B43041A9685M EPCOS - TDK Electronics
B41041_B43041_Series.pdf
Виробник: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 6.8UF 20% 400V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Capacitance: 6.8 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 30.8 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 77 mA @ 10 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 6.8UF 20% 400V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Capacitance: 6.8 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 30.8 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 77 mA @ 10 kHz.