B43082F2105M EPCOS - TDK Electronics
B43082_Series.pdf
Виробник: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1UF 20% 250V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 1 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ High Frequency: 18 mA @ 100 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 1UF 20% 250V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 1 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ High Frequency: 18 mA @ 100 kHz.