B43088A4685M EPCOS - TDK Electronics
B43088_Series_Rev_Dec2010.pdf
Виробник: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 6.8UF 20% 350V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Capacitance: 6.8 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ High Frequency: 220 mA @ 100 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 6.8UF 20% 350V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Capacitance: 6.8 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ High Frequency: 220 mA @ 100 kHz.