B43231C157M
B43231C157M EPCOS - TDK Electronics
B41231_B43231_2008.pdf
Виробник: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 150UF 20% 315V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 315 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.01 A @ 120 Hz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 150UF 20% 315V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 315 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.01 A @ 120 Hz.